Про відновлення декларування

12 жовтня 2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від  20 вересня 2023 року № 3384-IX відповідно до якого внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції» та відновлено декларування.

Кампанія декларування за 2021 та 2022 роки триватиме до 31 січня 2024 року і передбачає подання всіх видів декларацій, обов’язок подання яких наступив протягом вказаних періодів.

Більш детально за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/vidnovlennya-deklaruvannya-yaki-deklaratsiyi-neobhidno-podaty/.

Щодо особливостей декларування посадових осіб юридичних осіб публічного права

Закон про відновлення декларування, який набрав чинності 12 жовтня 2023 року,  вніс зміни до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» щодо визначення переліку посад до яких віднесено посадових осіб юридичної особи публічного права.

Після прийняття законодавчих змін, особи, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції не повинні подавати декларації будь-якого виду (у т. ч. декларації при звільненні та щорічні декларації за 2021, 2022, 2023 роки).

Більш детально за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/deklaruvannya-posadovyh-osib-yurydychnyh-osib-publichnogo-prava-hto-za-novym-zakonom-povynen-podavaty-deklaratsiyi/.

Покрокова інструкція щодо заповнення розділів декларації

Для допомоги суб’єктам декларування Національне агентство з питань запобігання корупції пропонує відеоінструкцію щодо заповнення розділів декларації.

Особливістю заповнення триваючої кампанії декларування за 2021 та 2022 роки, є зменшення обсягу інформації, яку потрібно зазначитиу розділі 12.1 «Банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно» декларації.

Тобто, не потрібно відображати номери банківських рахунків (IBAN), а лише установу в якій вони відкриті, а також відомості про третіх осіб, які відкрили рахунок або мають право ним розпоряджатися.

Більш детально за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/deklaruvannya-vidnovleno-nazk-turbuyetsya-pro-deklarantiv-ta-nagaduye-yak-zapovnyty-deklaratsiyu-pokrokovo/.