Ялина голуба

P. pungens Engelm

Опис:

Декоративна в будь-який час року. Найцінніше вічнозелене дерево до 25 м, а в природі до 45 м висоти, живе до 100 років. Крона пірамідальна. Гілки утворюють правильні щільні яруси, горизонтальні або звисаючі під різним кутом. Особливо гарні екземпляри, у яких гілки рівномірно розташовані правильними ярусами навколо стовбура від самої землі до вершини. Хвоя колючий, забарвлення її варіює від зеленої до світло-блакитний, сріблястого. За хороших умов вирощування хвоя живе 5-7 років, частіше 3-4 роки. Вважається стійкою породою до пилу й диму, але в умовах міста її необхідно не менше 5 разів на місяць обмивати водою. Світлолюбна. Вимоглива до родючості і вологості грунту, однак не виносить занадто родючого грунту і перезволоження. Добре переносить обрізку. Розмножується насінням, щепленням, зимовими живцями (45%). При живцюванні використані виробничі парники з водяним обігрівом, дозований туман 12 — 14%, ІМК в концентрації 0,01 відсоток. Інтродукованих у 1862 році. Рекомендується саджати в деякому віддаленні від доріг і промислових підприємств, на тлі газону, переважно на освітлених місцях. Зазвичай поодинокі екземпляри або невеликі групи висаджують на парадних місцях саду. Особливо гарна в поєднанні з ялиною сербської, ялицею одноколірної і т.д. Росте надзвичайно повільно, має досить щільну крону виключно конічної форми, діаметр стовбуру від 2 до 40 см.

Посадка:

Краще садити в захищених від вітру місцях. Коренева шийка на рівні землі. Якщо грунтові води знаходяться близько, необхідний дренаж, що складається з щебеню шаром 10-20см. Грунтова суміш: дернова земля, торф, пісок – 2: 1:1. Підживлення: при посадці вносять нітроамофоску (500г) Агротехніка: полюбляє сонце, витримує як перезволожений, так і сухий грунт. Вимоги до освітлення Світлолюбна; Вимоги до ґрунтів Cупіщані; Вимоги до вологості Помірні. Одна з найкращих деревинних різновидностей колючої ялини, з характерним правильним габітусом і прекрасною сріблясто-блакитний забарвленням хвої. У віці 30 років вона досягає 10 м. у висоту. У неї дуже невисокі вимоги до умов вирощування і прекрасно росте в міських умовах. Рекомендується для поодиноких, солітерних посадок.

Догляд:

Полив: протягом першого місяця після посадки рекомендується проводити поливання раз на тиждень по 1 відру на рослину. У суху пору сезону полив по 1,5-2 відра на рослину 2 рази на тиждень і дощування. Ялини люблять вологі грунти; на сухих і в тіні крони рідшають. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого й рясного поливу. Розпушування: неглибоке, 8-10см після поливу і прополювання бур’янів під молодими посадками. Мульчування: бажано мульчування торфом або тріскою шаром 7см. Обрізка: щорічно навесні видалення сухих пагонів. Стрижка в живоплоту помірна , не більше 1/3 довжини пагона.