Туя західна колоновидна

Thuja occidentalis Columna

Опис:

Дерево висотою 5-8м, діаметр крони до 1,5м. Щорічний приріст у висоту 15см, в ширину 5см. Крона конічна, густа. хвоя луската темно-зелена блискуча, зберігає забарвлення взимку. Використовується в одиночних посадках, в групах, живоплотах, алеях. До ґрунтів не вимоглива, але віддає перевагу родючим суглинкам.

Посадка:

Може рости на сонці і в півтіні. На сонячних місцях іноді страждає від коливань температури або висихає від морозу. Краще садити в захищених від вітру місцях. Коренева шийка на рівні землі. Якщо ґрунтові води знаходяться близько, необхідний дренаж, що складається з щебеню шаром 10-20см. Ґрунтова суміш: дернова земля, торф, пісок – 2: 1:1. Підживлення: при посадці вносять нітроамофоску (500г)

Догляд:

Полив: протягом першого місяця після посадки рекомендується проводити поливання раз на тиждень по 1 відру на рослину. У суху пору сезону полив по 1,5-2 відра на рослину 2 рази на тиждень і дощування. Туї люблять вологі ґрунти; на сухих і в тіні крони рідшають. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого й рясного поливу. Розпушування: неглибоке, 8-10см після поливу і прополювання бур’янів під молодими посадками. Мульчування: бажано мульчування торфом або тріскою шаром 7см. Обрізка: щорічно навесні видалення сухих пагонів. Стрижка в живоплоту помірна , не більше 1/3 довжини пагона. Формування крони по необхідності.