Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі. У зв’язку із війною Росії проти України чисельність населення в районі значно зросла за рахунок тимчасового переселення громадян, в результаті чого виникає загроза збільшення випадків підпалів трави і рослинності.
Також з настанням весни чи мало клопоту лісівниками завдає місцеве населення під час впорядкування своїх приватних територій беручи в допомогу “сірник”. Багато людей вважає, що спалювання трави корисне, однак вони дуже глибоко в цьому помиляються, так як на випалених ділянках вигоряє верхній шар грунту, на якому нічого не росте окрім бур`янів.
З метою запобігання виникнення та недопущення лісових пожеж, лісівники «Славського лісового господарства» застерігають та просять співгромадян і всіх кому небайдуже ставлення до лісу , обережно поводьтеся з вогнем в межах будь-якої природної території, дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісах України, дотримуйтесь правил моральної поведінки та етикету в лісі, вчіть своїх дітей та внуків любити ліс.
Кожен, хто помітив вогонь у лісі, зобов’язаний негайно вжити заходів для його гасіння. Якщо зробити це власними силами неможливо, слід проінформувати про пожежу в лісництво, лісгосп або сільську раду, служба порятунку – “101”/
ДП «Золочівське лісове господарство» нагадує, згідно з законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну а інколи кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків. У період воєнного часу спалювання сухої рослинності прирівнюється до диверсії , а працівники державної служби України з надзвичайних ситуацій, які виїжджають на такі виклики, змушені використовувати резерви та трати сили, які зараз необхідні.
Громадяни не будьте москалями не випалюйте Рідну Землю !!!