Кипарисовик горіхоплідний

Chamaecyparis pisifera

Опис

Це дерево з конусовидною кроною і гілками, що розходяться горизонтально. Хвоя внизу гілок білоплямиста з білими смужками. Шишки розміром з лісовий горіх. У віці 10 років досягає 2 м вис. Хвоя м’яка, не колюча, сріблясто-блакитного кольору. Краще всього росте на родючих, вологих грунтах на відкритому місці. Рекомендується для малих, присадибних садів. Кипарисовик горохоплідний Squarros – хвойний декоративний чагарник з блакитною хвоєю. Гілки горизонтальні, розташовані нерівномірно, зі звисаючими кінцями. Хвоя луската, зверху темно-зелена, знизу з білими смужками. Шишки дрібні, кулясті, темно-коричневі, до 0,6 см в діаметрі. Вологолюбний, в літній період потребує рясного поливу, інакше призупиняє зростання, не переносить надлишку добрив. Зимостійкий. Витримує обрізку, придатний для створення бонсаї. Придатний для стрижених огорож. Посадка:

Може рости на сонці і в півтіні. На сонячних місцях іноді страждає від коливань температури або висихає від морозу. Краще садити в захищених від вітру місцях. Коренева шийка на рівні землі. Якщо грунтові води знаходяться близько, необхідний дренаж, що складається з щебеню шаром 10-20см. Грунтова суміш: дернова земля, торф, пісок – 2: 1:1. Підживлення: при посадці вносять нітроамофоску (500г)

Догляд:

Полив: протягом першого місяця після посадки рекомендується проводити поливання раз на тиждень по 1 відру на рослину. У суху пору сезону полив по 1,5-2 відра на рослину 2 рази на тиждень і дощування. Кипарисовики люблять вологі грунти; на сухих і в тіні крони рідшають. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого й рясного поливу. Розпушування: неглибоке, 8-10см після поливу і прополювання бур’янів під молодими посадками. Мульчування: бажано мульчування торфом або тріскою шаром 7см. Обрізка: щорічно навесні видалення сухих пагонів. Стрижка в живоплоту помірна , не більше 1/3 довжини пагона. Формування крони по необхідності.