Ялівець козацький

Juniperus sabina L

Опис: Це стланик, що має червонувато-буру кору та лускоподібну ромбічну і ланцетну хвою 1-2 мм завдовжки, розташовану черепитчато. На пагонах хвоя зберігається до трьох років. У молодих рослин і на затінених гілках розвивається хвоя іглоподібної форми. Ця рослина дводомна. На пагонах формуються шишкоягоди 5-7 мм в діаметрі, буро-чорні, округло-овальної форми, більшість двонасіннєва. Розмноження відбувається вегетативно і насінням, а також укоріненням гілок.

Посадка ялівця козацького. При посадці слід враховувати деякі особливості росту цієї рослини. Для цього чагарнику слід вибирати добре освітлені місця. На тінистих ділянках рослина також може рости і розвиватися, але буде слабкіша і менша за розмірами, втрачаючи свої декоративні властивості. Відстань між окремими кущами має бути не менше 0,5 метра. При правильному догляді один кущ ялівця козацького, розростаючись протягом десяти років, може зайняти площу до 20 кв. метрів. Глибину посадки визначають залежно від кореневої системи окремого екземпляра ялівцю і грудки землі. Придатний варіант – яма глибиною приблизно 0,7 м з підсипанням в неї землі. При необхідності використовуютья бита цегла і пісок шаром 15-20 см в якості відмінною подушки для дренажу рослин.

Догляд за козацьким ялівцем. Догляд має певні особливості. Кущ не слід накривати на зимовий період. Тільки при першій посадці у відкритий грунт ялівець вкривають у першу зиму. Незважаючи на те, що всі ялівці посухостійкі, для кращого росту в посушливе літо їх необхідно поливати не менше двох-трьох разів за сезон. Важливо для хорошого розвитку рослини і вечірній обприскування. Навесні (у квітні-травні) в грунт вносять добрива – нітроамофоску (30-40 г на 1 кв.м.). Щорічно проводять торф’яне мульчування тирсою або тріскою, причому товщина шару повинна становити від п’яти до восьми сантиметрів. Місце розташування: воліють добре освітлені ділянки, але можуть виносити деяке затінення. Не вибагливі, досить морозостійкі. Грунт: не вимогливі, добре ростуть на всіх видах грунтів, але не переносять сильного засолення і надмірного зволоження.