Самшит вічнозелений

Buxus sempervirens L.

Опис: Декоративна, вічнозелена рослина представлена щільним чагарником. Гілки самшита густо покриті листям. Ідеально підходить для стрижки та формування, не потребує укриття на зиму. За допомогою самшиту можна створювати живоплоти, унікальні садові фігури, відгороджувати і робити межі між зонами ділянки. Розмір: дорослий чагарник досягає 2-4 м у висоту. Річний приріст 15-20 см. Листя: листя самшиту мають еліптичну, трохи круглясту форму, шкірясті на дотик. Забарвлення їх темно-зелене, поверхня глянцева. Довжина: 1,5-3 см. Листя є дуже отруйним. Цвітіння/плоди: цвітіння зовсім непомітне, медоносне. Представлено воно дрібними жовто-зеленими квіточками, які зібрані в гроновидні суцвіття. Плоди самшиту мають форму коробочки довжиною до 1 см, усередині якої сховане насіння.

Посадка: Сприятливий період посадки самшиту є весна і осінь (вересень). Самшит краще вкорінюється навесні, так як він встигає підготуватися до зими. Восени ж рекомендують проводити посадку дорослих рослин. Якщо ж Ви вирішили провести посадку самшиту в літній період, тоді не забудьте регулярно поливати рослину і обприскувати її. Вид кореневої системи: стрижнева і глибока. Вона широко розростається по поверхні. Сприятливі умови розвитку: самшит може рости на будь-яких грунтах, але більше віддає перевагу добре удобреним, пухким і вапняним. Підібравши необхідний тип грунту, рослина буде давати сильний приріст. Якщо ж посадити чагарник в бідний грунт, то приріст буде невеликим, але рясно вкритий листям. Самшит любить тінисті і напівтінисті ділянки. Особливості: ідеально підходить для стрижки та формування. Стригти чагарник необхідно регулярно в період з травня по серпень кожні шість тижнів. Таким чином, стрижені фігури і живопліт буде мати акуратний і компактний вигляд. Самшит – довговічна рослина, яка живе більше 500 років.

Використання в дизайні: самшит цінується в ландшафтному дизайні за свої декоративні якості і повільне зростання, завдяки чому самшитові чагарники довго зберігають надану їм форму. За допомогою самшиту можна створювати живоплоти, унікальні садові фігури, відгороджувати і робити межі між зонами ділянки. Самшит є одним із самих древніх рослин, яку часто використовують у декоруванні саду. Купуючи рослини для своєї ділянки, вибирайте одну з найкращих садових рослин – самшит. Декоративні кущі самшиту ростуть дуже повільно і ніколи не виростають високим. У нього багато дрібних, блискучих листочків, які густо покривають гілки куща. Самшит добре переносить регулярну стрижку, формування та обрізку – це яскравий представник класичної рослини для створення живоплотів і бордюрів. Тому ви можете купити самшит і більше не турбуватися про благоустрій вашого саду – ділянка завжди буде виглядати доглянуто і красиво.

Вирощування: Самшит приживається в будь-якому ґрунті, не боїться сонця, добре переносить тінь, чудово росте на відкритому місці або в півтіні. Декоративні садові рослини не вибагливі у цьому плані. Живці укорінюють влітку в холодному парнику або висаджують в затіненому місці в саду і регулярно поливають. Вкорінюється самшит довго – на це може піти цілий рік. Рослина самшит легко переносить пересадку абсолютно в будь-якому віці. Зазвичай його висаджують для формування живоплоту в один ряд, але можна створити досить широку огорожу у вигляді щільної стіни – можна висаджувати рослину в два ряди, в шаховому порядку. Крону самшиту формують влітку, обрізаючи її у відповідності зі своїм задумом, видаляючи непотрібні гілки. Зрізані зелені живці можна використовувати для вегетативного розмноження – це вам дозволить отримати багато рослин для подальшої посадки живоплоту.