Магонія падуболиста

Mahonia agguifolium Nutt

Опис:

Вічнозелений чагарник сім. барбарисових вис. до 1 м, утворює зарості. Листки складні, непарноперисті з 5-9 шкірястих листочків з колючими зубцями по краю. Квіти жовті в прямостоячих багатобарвних мітелках. Плоди синювато-чорні, ягоди з сизим нальотом, покриті ворсинками. В Україні культивується повсюдно. Декоративна р-на. Цвітіння М. п. починається з третьої декади квітня – першої декади травня і триває 18-20 днів. Добове кількість виділяється квіткою цукру в нектарі коливається від 0,35 до 0,66 мг, нектаропродуктивність становить 90-100 кг / га.

Ягоди продовгуваті, темно-сині з сизим покривом, їстівні, кисло-солодкі до 1см, дозрівають на початку серпня.

Вирощування:

У одного куща плодів не буває або завязуються одиничні ягоди від випадкого далекого переносу пилку. Тому, для врожаю і для любування кущем, всипаним гронами синіх ягід необхідна посадка кількох рослин.

Дає густі кореневі відприски. на сонячних місцях формує щільні сіяючі весною кущі. Добре переносить обрізку і формування крони.

Потребує багаті гумусом грунти. Тіньовинослива.

Перші кілька років сильно обмерзає. Підрісши, зимує досить добре. В сильні морози може обмерзнути без снігу, але швидко відновлюється.

Посадка:

Може рости на сонці і в півтіні. На сонячних місцях іноді страждає від коливань температури або висихає від морозу. Краще садити в захищених від вітру місцях. Коренева шийка на рівні землі. Якщо грунтові води знаходяться близько, необхідний дренаж, що складається з щебеню шаром 10-20см. Грунтова суміш: дернова земля, торф, пісок – 2: 1:1. Підживлення: при посадці вносять нітроамофоску (500г)

Догляд:

Полив: протягом першого місяця після посадки рекомендується проводити поливання раз на тиждень по 1 відру на рослину. У суху пору сезону полив по 1,5-2 відра на рослину 2 рази на тиждень і дощування. Магонії люблять вологі грунти; на сухих і в тіні крони рідшають. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого й рясного поливу. Розпушування: неглибоке, 8-10см після поливу і прополювання бур’янів під молодими посадками. Мульчування: бажано мульчування торфом або тріскою шаром 7см.